Способи і терміни здачі бухгалтерських звітів

подача отчетностиБухгалтерські звіти подаються до контролюючих органів одним із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Якщо, ще кілька років тому, щоб підготувати і здати бухгалтерську звітність, потрібно було списати безліч листів паперу, втратити багато часу і виконати колосальний обсяг робіт,Бухгалтер доволен то зараз за часів розвитку сучасних інформаційних технологій, бухгалтера виконують свою роботу переважно в електронному форматі.

Україна також досить добре процвітає в даному плані, не відстаючи від інших розвинених країн. Іншими словами, здача звітності до податкової та статистику може здійснюватися в режимі онлайн. Це суттєво економить час. Адже вам не доведеться їхати в фіскальну службу і ще там чекати в чергах, щоб закінчити розпочату справу.

Здача звітів в електронному вигляді

Сама здача звітності в електронному вигляді можлива при наявності:

 1. Електронного цифрового підпису
 2. Необхідного програмного забезпечення

Перше, що потрібно зробити після рішення про електронну подачі звітів, це отримати електронний цифровий підпис. Електронний цифровий підпис (ЕЦП) є аналогом підпису керівника фірми, головного бухгалтера і мокрої печатки.

Таку підпис може видати тільки спеціальний уповноважений орган, центр сертифікації ключів. Отримані в такому центрі ЕЦП підходять для подачі будь-якого виду звітності. Ви також можете отримати безкоштовні ключі в податковій інспекції за місцем реєстрації. Як говорить статистика в першій половині 2014 року 411 тис. Підприємств скористалися послугами центру сертифікації ключів Державної фіскальної служби.

Будь-який електронний бухгалтерський облік несе в собі цінну і конфіденційну інформацію. Саме з метою запобігання її витоку прийнято використовувати таке введення, як ЕЦП. В такому випадку електронний документ неможливо буде прочитати, спотворити, змінити сторонніми особами. А це дуже важливо, як самі розумієте.

Отримання ключів у податковій

Отримання ключів у податковій

Після отримання ЕЦП необхідно встановити програмне забезпечення для подання звітів в електронному вигляді. Існує безліч різних програм дозволяють подавати звіти за коштами електронного зв’язку, тому, при виборі програми, користувач керується лише власною думкою.

Звіти в електронному вигляді подаються в терміни встановлені законодавством України, не пізніше завершення останньої години доби, в яких закінчується граничний термін подачі.

Основні види звітів:

Не секрет, що успішність будь-якого підприємства досить добре залежить від якості ведення фінансових і бухгалтерських звітів. Організація ведення бухгалтерського обліку підприємства є досить складним комплексом різних обов’язків. Така робота повинна виконуватися тільки кваліфікованими фахівцями. Сам процес зведення необхідних даних в форми звітів вимагає особливої точності, адже будь-які помилки в звітності можуть спричинити за собою значні фінансові санкції з боку фіскальних органів, навіть аж до призупинення операцій по рахунках підприємства.

Підприємства, що ведуть фінансово-господарську діяльність, повинні готувати і здавати звітність в різні контролюючі органи. Звіт до Фонду соціального страхування, подається при використанні підприємством коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування. До податкових органів, звітність подається в залежності від системи оподаткування, наявності свідоцтва ПДВ і найманих робітників. До органів статистики, подаються статистичні відомості в залежності від виду діяльності підприємства, перелік форм звітності для кожного підприємства встановлюється щороку управлінням статистики. Основні види звітів, які подаються, наведені нижче.

До Фонду соціального страхування подається звіт Ф4-ФСС з ТВП.

В Управління статистики:

 1. Баланс, Форма № 1;
 2. Звіт про фінансові результати;
 3. Звіт про рух грошових коштів;
 4. Звіт про власний капітал;
 5. Примітки до фінансової звітності;
 6. Звіт малого підприємства (1-м, 2-м);
 7. 1-ПВ;
 8. 1-Б;
 9. 1-послуги;
 10. 11-ОЗ;
 11. 9-ЗЕЗ.

       У Фіскальну службу:подача отчетов

 1. Податкова декларація платника єдиного податку – юридичної особи;
 2. Податкова декларація з податку на прибуток підприємства;
 3. Податкова декларація з податку на додану вартість;
 4. Декларація акцизного податку;
 5. Звіт з ЄСВ;
 6. Форма 1-ДФ;
 7. Декларація екологічного податку;
 8. Податковий розрахунок по земельному податку;
 9. Податкові розрахунки по орендній платі.

Звичайно ж, це не весь список звітів подаються до контролюючих органів, тому дуже важливо сформувати перелік таких звітів і терміни їх подачі конкретно для вашого підприємства, щоб уникнути штрафів і перевірок з боку податкової в подальшому.

Подача і складання звітності фізичними особами

Какие отчеты подавать

Фізична особа, що вирішила відкрити свій бізнес так само має пам’ятати про своєчасне складання звітності і здачі її контролюючим органам. Оскільки складання бухгалтерської звітності в останній час все ускладнюється, а вимоги до неї і терміни здачі звітності з кожним днем посилюються, то поставитися до цього питання слід серйозно.

Залежно від того на загальній системі ФОП або на єдиному податку, чи є у нього наймані співробітники чи ні, чи є він платником ПДВ чи ні, відрізняється і склад звітності.

Так підприємець, який є платником ПДВ і має в своєму штаті співробітника (-ів) зобов’язаний подавати до контролюючих органів щомісяця до 20 числа, наступного за звітним періодом,сдача отчетности Податкову декларацію з податку на додану вартість, а так само Звіт з ЄСВ (прил.4). І щокварталу подавати звіт за формою 1-ДФ.

Крім зазначених звітів, ФОП подає річний Звіт ЄСВ (пріл.5), так званий звіт «за себе» і звичайно ж Податкову декларацію платника єдиного податку, якщо він «спрощенець», або ж Декларацію про майновий стан і доходи, якщо він є платником податку на загальних підставах.

Подача звітів – без проблем!

Як бачимо, терміни здачі звітності та вимоги, що висуваються до складання звітності, досить стислі і різні, не рахуючи про нововведення, які постійно вносяться до чинного Законодавство. Вчасно розібратися у всіх змінах підприємцеві або керівникові підприємства, у якого відсутня штатний бухгалтер, просто не можливо через брак часу, а незнання законів загрожує штрафами. Для того щоб уникнути цього потрібно звернутися до Бухгалтер 44. Кращі в Києві фахівці, за невисокою вартістю, підготують фінансову звітність підприємства для здачі в будь-який контролюючий орган. Ваші звіти будуть завжди коректно складені і подані в строк!