Реєстрація ФОП в Києві

Багато хто віддає перевагу роботі на стороннього роботодавця, роботу на себе. Щоб отримати великі можливості і мати можливість легально власну справу, необхідно зареєструвати свою діяльність, і стати приватним підприємцем.

Фізична особа-підприємець – це найелементарніша форма малого бізнесу. Назва бізнесу – це прізвище, ім’я, по батькові самого підприємця. Юридичною адресою є прописка підприємця за паспортом. ФОП здійснює діяльність на підставі офіційної довідки про держреєстрацію. Така реєстрація вигідніша підприємцям, котрі володіють маленьким початковим капіталом, або початківцям з нуля підприємницьку діяльність.

Навіть якщо ви вже визначилися з видом діяльності, перед вами все одно встане це питання про державній реєстрації. Буде потрібно вказати коди діяльності відповідно до КВЕД. Зараз діє новий КВЕД, що прийшов на зміну старому 2005р, 2010 року. Навіть якщо ви впевнені, що будете займатися одним видом діяльності, краще вибрати до одного основного ще 4-5 додаткових видів. Підійдіть серйозно до класифікації: ваша основна діяльність не повинна розходитися із задекларованою, а додаткові види діяльності допоможуть розширити сферу інтересів вашого бізнесу в подальшому.

Державна реєстрація ФОП, СПД в Україні

ФОП реєструється виключно за місцем своєї прописки. Відповідно ФОП може стати тільки громадянин України або іноземний громадянин з видом на проживання. Зареєструватися можна у віці від 16 років, але в період від 16 років до 18 потрібно надати довідку-дозвіл від батьків, законних представників або опікунів.

Щоб здійснити державну реєстрацію необхідно звернутися в реєструючий орган. Вам будуть потрібні:

 • реєстраційна картка з внесеними в неї даними (Форма 10),
 • паспорт,регистрация спд
 • ідентифікаційний код,
 • за необхідностю довіреність.

Документи можна подати при особистому візиті, поштою, електронним документом і через представника. Якщо документи надсилаються поштою, необхідно, щоб справжність підпису на реєстраційній картці була завірена у нотаріуса. На електронному документі має бути присутній електронний підпис. А представник повинен мати нотаріальну довіреність.

Постановка на облік у податковій та ПФ

На даний момент ця процедура максимально проста. При подачі документів діє принцип одного вікна: введений один документ – витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а довідка податкової про взяття на облік скасована.

Виписка підтверджує реєстрацію СПД і одночасну постановку на облік в статистиці, податкової, ПФ України. Спочатку дані в електронному вигляді держреєстратором пересилаються в ПФУ, ДПІ та органи статистики, потім ці органи назад пересилають інформацію держреєстратору про постановку нового підприємця на облік. Дізнатися, коли приходити за випискою потрібно відразу у реєстратора. Сформувавши виписку, реєстратор видає її підприємцю для відкриття рахунків в банку.

Взаємодія з податковою

Перед приходом до податкової потрібно вибрати для себе систему оподаткування: вибрати загальну або спрощену. У податковій потрібно подати заяву про перехід на цей вид системи оподаткування. Закон про поділ платників єдиного податку розділяє платників податків на 4 групи СПД (враховується обсяг доходу, вид діяльності, кількість працівників). Тому важливо визначити групу і отримати необхідні документи СПД відповідно до нового закону. Після реєстрації, платником єдиного податку, підприємцю, необхідно зареєструвати в податковій, Книгу обліку доходів або Книги обліку доходів і витрат. Якщо ви вибрали єдиний податок, через 10 днів потрібно прийти і отримати свідоцтво платника єдиного податку.

Залежно від форми оподаткування і групи єдиного податку відрізняються і податкові ставки:

 1. Загальна система:

Податок з доходів обчислюється за ставками:

 • 15% чистого місячного доходу;
 • 20%, якщо загальна сума місячного оподатковуваного доходу перевищує 10-кратний розмір мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року, з суми такого перевищення.
 1. Єдиний податок перша група:

Ставки єдиного податку встановлюються місцевими радами залежно від виду господарської діяльності в межах до 10% мінімальної заробітної плати з розрахунку на місяць, встановленої на 1 січня звітного року.

 1. Єдиний податок друга група:

Ставки єдиного податку встановлюються місцевими радами залежно від виду господарської діяльності в межах до 20% мінімальної заробітної плати з розрахунку на місяць, встановленої на 1 січня звітного року.
 формы налогообложения

 1. Єдиний податок третя група:

Можна застосовувати одну з двох ставок єдиного податку, які обчислюються у відсотках від доходу:

 • 2% і сплата ПДВ відповідно до норм р. V ПК;
 • 4% – якщо підприємець не є платником ПДВ.

Організаційні питання

 • Виготовлення печаті зараз не є обов’язковим. Втім, якщо у підприємця виникло бажання, мати печатку, то замовити її можна в будь-якій організації, що займається їх виготовленням. Друк може знадобитися для укладення договорів, скріплення касових документів на вимогу покупця, для скріплення накладних на вимогу ДАІ.
 • Рахунок в банку також не потрібен. Тільки якщо ви будете працювати з безготівкою чи плануєте здійснювати діяльність за межами країни – зверніться в банк. Список необхідних документів потрібно уточнювати в кожному конкретному банку, так як вони відрізняються. У банк подаються тільки копії. Про відкриття рахунку повідомити податкову повинен банк.
 • У зв’язку з переходом до електронного формату доведеться отримати сертифіковані електронні ключі. Останній крок реєстрації приватного підприємця – реєстрація касового апарату. На цьому можна вважати процес реєстрації закінченим. Тепер можна сміливо називати себе підприємець.

Ви можете зареєструвати ФОП самостійно, або ж звернутися за допомогою до професіоналів і отримати виписку з ЄДР протягом 5-7 днів. Наші фахівці допоможуть підготувати весь необхідний пакет документів, вибрати відповідні для вас види діяльності і форму оподаткування, поставити на облік в податкову.
Бухгалтер 44

Бухгалтер 44 надає якісні і швидкі послуги з державної реєстрації фізичної особи-підприємця, ми допоможемо вам уникнути черг в органах реєстрації та фіскальної служби. Звернувшись до нас Ви без проблем і в найкоротші терміни отримаєте виписку про реєстрацію і зможете почати свою підприємницьку діяльність. Так само в разі необхідності Ви можете отримати у нас і бухгалтерські послуги.